Konfiskohen armë, drogë dhe para false në Skënderaj

Sot në orët e mëngjesit, rreth orës 06:00, policia e Kosovës në Skenderaj  ka realizuar një  urdhër kontroll të një  shtëpie, ku ka rezultuar me gjetjen dhe konfiskimin e një pistolete.

Urdhër kontrolli u realizua mbi bazën  dyshimeve të arsyeshme  për posedim të armës, gjatë kontrollit në këtë lokacion është konfiskuar një pistoletë me gaz, një karikator, njëzetë e gjashtë gëzhoja të pistoletës, tri gëzhoja të armës së gjatë, nëntë qese folie marihuanë, dy qese marihuanë dhe kartëmonedha të ndryshme të cilat dyshohen që janë të falsifikuara, me vlere prej 1900 euro.

Po ashtu është arrestuar i dyshuari Q.G.,24 vjeçar, i cili dyshohet se ka pas në posedim armën dhe dëshmitë tjera, ku pas procedurave intervistuese i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit dërgohet në mbajtje.

capture

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme