Korab Sejdiu: S’ka koalicion PAN – AKR me ndërmjetësim të Edi Ramës

Aleanca Kosova e Re (AKR) nuk do t’i bashkohet koalicionit PAN. Raportimet se një gjë e tillë do të ndodhë sonte në rezidencën e Pacollit, hidhen poshtë nga Korab Sejdiu i AKR-së. Krejt këto Sejdiu i quan lajme të rreme. Kurse bën të ditur se do t’i qëndrojnë besnik partnerit të koalicionit.

Ndonëse u raportua se Aleanca Kosova e Re (AKR) sot do t’i bashkohet koalicionit PAN, dhe se marrëveshja pritet të nënshkruhet rreth orës 18:00 në rezidencën e Pacollit në Hajvali me ndërmjetësimin e Edi Ramës si negociator, një gjë të tillë e mohojnë zyrtarë të kësaj partie.

Korab Sejdiu, anëtar i kryesisë së AKR-së, bën të ditur për Express se të gjitha raportime për këtë situatë janë “fake news”.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme