“Kosova aleate në luftën kundër terrorizmit”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dënuar sulmin e sotëm në Afganistan ku mbetën të vdekur të paktën 80 persona dhe 350 të tjerë u lënduan.

Thaçi ka shkruar në një postim në llogarinë e tij në Twitter se lufta kundër terrorizmit është e rëndësishme në Afganistan, Britani të Madhe, Francë dhe Filipine.

“Ne jemi aleat në këtë luftë”, ka shkruar ai, transmeton Klan Kosova.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme