Krasniqi: Moti është dashur të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA-s, Jakup Krasniqi, ka thënë se zgjidhja e vetme që i ka mbetur Kosovës janë zgjedhjet e parakohshme, të cilat do ta nxirrnin vendin nga bllokada në të cilën e ka futur koalicioni qeverisës

Krasniqi, në një prononcim për Indeksonline, është shprehur se edhe në rast të zgjedhjeve të parakohshme, shqetësimi më i madhe do të ishte sa a do të ketë zgjedhje të lira, e të drejta e të pa manipulueshme.

“Po të kishte politikë normale dhe opinion kritikë, vendi moti kohë është dashur të shkonte në zgjedhje. Ne zgjedhje shkohet për të ndryshuar e jo ricikluar politika fisnore e familjare, politika që më së paku mendojnë për zhvillimin e vendit dhe mirëqenien qytetare. Ka kohë që NISMA ka thënë e vetmja zgjidhje janë zgjedhje”, ka thënë Krasniqi.

Ndryshe, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli për herë të parë ka shpalosur idenë që vendi të shkojë në zgjedhje të reja. Në një intervistë për një të përditshme, ai ka dhënë kritika edhe në drejtim të partnerit të koalicionit, respektivisht Qeverisë së Isa Mustafës. Kryeparlamentari ndër të tjera ka përmendur dështimin e vendit në fushën e ekonomisë dhe zhvillimit të saj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme