Ku mbeten Çakorri, Kulla e Zhlepi – Haradinaj: Qaty ku janë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se marrëveshja e arritur mes Malit të Zi dhe Kosovës për demarkacionin, si aneks-marrëveshje, nuk është vetëm e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Në atë marrëveshje Haradinaj tha se ka bërë punë edhe ai.

“Është nënshkruar nga Presidenti Thaçi, por nuk është e Presidentit Thaçi. Është një marrëveshje në të cilën edhe unë kam punu. Është një marrëveshje që e nxjerr të drejtën në territor”, ka thënë Haradinaj në një konferencë, shkruan Periskopi.

I pyetur nga gazetarët se ku mbeten Çakorri, Kulla e Zhlepi pas kësaj marrëveshjeje, Haradinaj është përgjigjur me sarkzamë duke thënë: “Qaty ku janë.”

Haradinaj tha se marrëveshja e dytë është në përputhje me marrëveshjen e parë dhe se Mali i Zi nuk duhet ta ratifikojë rishtazi marrëveshjen për demarkimin e kufirit.

“Meqenëse rishkimi dhe korrektimi është zgjedhë në përputhje me marrëveshjen, ata nuk kanë nevojë me shku në riratifikim”, tha Haradinaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme