Kumanovë, qytetarët e revoltuar gjuajnë me gurë makinat dhe vendin ku mbahet mitingu i BDI-së

Edhe përkundër situatës së tensionuar dhe incidenteve, tubimi I planifikuar i BDI-së në Kumanovë është realizuar. Në tubim të pranishëm krahas kreut të kësaj partie ishin edhe një numër i madh i funksionarëve. Megjithatë paraprakisht gjatë hyrjes për në lokalin ku mbahej tubimi protestuesit sulmonin me gurë dhe gjësende të forta. Protestuesit më pas u shpërndanë në mënyrë të qetë. Mirëpo raportohet se policia nuk ishte në nivelin e duhur, pasi nuk ndërmori masat e duhura për të parandaluar incidentin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme