Kurti: Nuk ka me fitu tender në Kosovë pa kallxu kush janë aksionarët

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër në zgjedhjet e 6 tetorit, Albin Kurti sonte në emisionin “Click” të RTV21 foli për termocentralin “Kosova e Re”.

Lidhur me nënshkrimin e Qevrisë për ndërtimin e termocentralit “Kosova e Re”, Kurti u shpreh që nuk do ta respektojnë atë kontratë, sepse sipas tij, ajo është në kapitullim.

Ai më tutje shtoi se me qeverisjen e VV-së do të ndryshojë diçka radikalisht.

“Krejt aksionarët duhet mu publiku, nuk ka me fitu tender në Kosovë pa kallxu kush jonë aksionarët, kush janë menaxhmeti, kush është bordi dhe cili është historiku, cila është origjina, përbërja dhe struktura e kapitalit të tyre.”, tha Kurti.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme