Kurti: SHBA – të mund të na shpëtojnë nga Rusia por jo nga vetvetja

“Faktori ndërkombëtarë mund të na shpëtojë nga Beogradi dhe Moska, por jo edhe nga vetvetja. Ne do të jemi edhe më të ashpër dhe radikal në të ardhmen për ndalen e marrëveshjeve”, kështu ka dekluar deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në emisionin Rubikon, transmeton portali Sakte.net

Kurti nuk ka shpalosur idetë që ai i ka cilësuar si më radikale ngaqë ka thënë se nuk dëshiron që këtë plan ta kuptojë qeveria e Kosovës, si dhe i ka ftuar për bashkëngjitje në rezistencë AAK-në dhe NISMËN. Ai ka thënë se do të mbrohen në të ardhmen në rast të sulmit nga forcat e rendit. “Nuk do ti presim me lule”, ka thënë Kurti./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme