Kuvendi miratoi Rezolutën për rrënimin e murit në veri të Mitrovicës

Kuvendi i Kosovës me 74 vota për dhe dy abstenime miratoi rezultatin lidhur me ndërtimin e ilegal të murit në veri të Mitrovicës.

Nga projekt rezolutë me dakrodim të të gjitha grupeve parlamentare të LDK, PDK, Nisma dhe VV, janë hequr dy kërkesa që janë paraqitur në projekt rezolutën javën e kaluar, e që  ishin kërkesa që kryeministri të bëjë shkarkimin.

Me rezolutë kërkohet rrëzimi i murit deri në fund të janarit.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme