Ky është hoxha që kryejti ceremoninë e varrimit të Adem Jasharit dhe Familjes Jashari (Video)

Osman Musliu, përveç që njihet për qëndrimet e tij të prera kundër islamikëve radikal, mbahet mend edhe si hoxha i cili i bëri ceremoninë fetare të vrarëve të Familjes Jashari nga Prekazi, gjatë luftës në Kosovë, shkruan “Magazina.al’

Imami i Drenasit, për çdo vit kujton familjen dhe sakrificën e Jasharajve, ndërsa momentet e vitit 98’ kur kishte kryerë ceremoninë fetarë në varrosjen e trupave, e ka përshkruar si mjaft të vështirë.

Osman Musliu njihet si imami i vetëm që mori pjesë në ceremoninë e varrimit të Adem Jasharit dhe familjes së tij, shkruan “Magazina.al”

Në atë kohë mediat e huaja kishin raportuar nga vendi i ngjarjës, duke ekspozuar trupat e të vrarëve të familjës Jashari dhe ceremoninë e varrimit.

Ju paralajmërojmë që pamjet janë të rënda./Magazina.al/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme