Ky është moti për sot e nesër, përgatituni nga të ftoftit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë do të ketë mot kryesisht të ftohët, temperaturat do të shkojnë deri në -15 C Celsius.

“Do te mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të lehta, kurse nëpër ultësira ka mundësi për mjegull të intensitetit mesatar. Temperaturat minimale do të lëvizin nga -15 C deri -11 C Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 1 gradë Celsius. Shtypja atmosferike vazhdon të mbajë vlerat e mbinormales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi  i jugut dhe juglindjes”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme