LDK në Gjilan kërkon zbardhjen e vrasjeve të veprimtarëve të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan, nën udhëheqjen e kryetarit të Degës dhe të Komunës, Lutfi Haziri, ka mbajtur takim të rregullt me strukturat e saj, përfshirë kryesinë dhe kryetarët e nëndegëve.

Sipas një komunikate për media të kësaj dege, thuhet se të gjitha strukturat e LDK-së i kanë dhënë mbështetje të fuqishme kryetarit Haziri, duke vlerësuar lart qeverisjen komunale në udhëheqjen e tij, “i cili e ktheu kujdesin e Qeverisë së Republikës në investime, përderisa interesim të madh për Gjilanin ka shfaqur Tirana, Brukseli dhe shtetet tjera mike, duke ia ndryshuar jetën qytetarëve të Gjilanit”.

“Ndërkohë, pas një debati të gjatë në kryesi, me propozim të kryetarit Lutfi Haziri, Imet Rrahmani është zgjedhur nënkryetar i Degës, ndërsa Arben Mehmeti sekretar”, thuhet në njoftimin për media.

Gjatë takimit të sotëm të LDK-së, është vlerësuar lartë kontributi i gazetarit dhe publicistit, Bardhyl Ajeti, ndërsa është kërkuar nga autoritetet e sigurisë që ta zbardhin rastin e vrasjes makabre, “sikurse edhe rastet e vrasjeve tjera të veprimtarëve të LDK-së”.

Në këto takime, Komisionet e Degës kanë paraqitur raportet një-vjeçare të punës, është miratuar buxheti 2017 dhe po ashtu “LDK ka ndarë obligimet organizative për t’u rikthyer në bashkëbisedim me qytetarët”.

“Strukturat LDK-së në Gjilan janë mobilizuar i fuqishëm për fitoren e radhës, e cila do të jetë sërish plebishitare, edhe atë pa balotazh. Të pranishmit kanë vlerësuar se LDK është shpresë dhe besë për qytetarët e Gjilanit”, thuhet në këtë komunikatë.

Po ashtu, në komunikatë u tha se LDK është duke punuar për organizimin e Konventës ditore më 16 prill, kur edhe do të shënohet 27-vjetori i themelimit të partisë së Ibrahim Rugovës në Gjilan.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme