Limaj: Në Drenas po vjen era e ndryshimit, qytetarët të gatshëm të japin votën pa kërkuar llogari

Lideri i Nisma për Kosovën Fatmir Limaj në “Fol Hapur” ka deklaruar se në Drenas po vjen era e ndryshimit dhe se qytetarët atje nuk janë të gatshëm të japin votën pa kërkuar llogari, raporton Gazeta Monitor.

“Pushteti po provon të pengojë. Ajo çka po ndodh në Drenas është reflektim i nivelit qendror dhe ky ndryshim po i pengon pushtetit pasi që ndryshimet janë te dhimbshme”, tha Limaj.

Limaj foli edhe për murin duke thënë se ” çështja e murit është pasojë e një aventure të papërgjegjshme politike e filluar në vitin 2011 kur ka filluar dialogu.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme