Limaj ngushëllon familjet e viktimave të 11 shtatorit

Lideri i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj me rastin e 15 vjetorit të sulmeve terroriste në SHBA, ka ngushëlluar familjet e viktimave.

Limaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se SHBA-të kanë dëshmuar gjithnjë frymë demokratike dhe liri të shprehjes.

Ky është postimi i plotë i Limajt:

U bënë 15 vjet, që kur bota është trishtuar nga sulmet terroriste që ndodhën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ngushëlloj familjet e të viktimave në sulmet e 11 Shtatorit, dhe njëkohësisht shpresoj që sa më shpejt terrorizmi të zhduket në mbarë botën.

Gjatë historisë dhe të sotmes, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dëshmuar gjithnjë frymë demokratike dhe liri të shprehjes, mendimit dhe të jetuarit për të gjithë popujt e botës.

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po dëshmojnë gjithnjë se janë mbrojtëse e përkushtuar e barazisë në botë.

Një mirënjohje e thellë për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe popullin e saj.

Miqësisht,

F. L

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme