Lipjani mbulohet nga bora, disa fshtra kanë probleme me rrugët

Të gjitha rrugët e qytetit të Lipjanit  janë të kalueshme edhepse ende nuk janë pastruar nga bora, gjendje me e keqe është në disa fshatra të thella malore, ku ka probleme për shkak të ngricave, rënies së vazhdueshme të borës dhe erërave, të cilat vende vende e bartin borën në rrugë.

Portali Sakte.net ka provuar të kontaktojë me telefon me drejtorin e Drejtorisë së Shërbimeve Publike, Heset Sahiti por ai nuk e ka hapur.

“Fshatrat e thella  si Akllapi ,Teqja,Vrella etj kanë më shumë probleme në rrugë, pasi sasia e borës është më e madhe dhe për shkak të specifikave të terrenit. Sakte.net

 

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme