Lista Serbe i quan Petroviqin e Rashiqin ‘miq të Prishtinës’: Ata nuk i mbrojnë votat e serbëve

Lista serbe ka  raportuar se “serbët privatë, të marrë me qira, të mbledhur rreth të bindurve të tyre politikë në Prishtinë, Rada Trajkoviq, Slavisa Petkoviq, Slobodan Petroviq dhe Nenad Rashiq, ende nuk e  kanë thënë asnjë fjalë për shkak të, siç kanë thënë ata, vendimit të paligjshëm të Prishtinës që serbëve t’u mohohet e drejta për të votuar”, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Por, nga ana e shqiptarëve, të gjithë kanë filluar të pështyjnë shtetin e Serbisë dhe presidentin Vuçiq dhe të mbrojnë një Kosovë plotësisht të pavarur, në kënaqësinë e drejtuesve të tyre”, thuhet në deklaratë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme