Mali i Zi sot zyrtarisht në NATO

Mali i Zi nga sot edhe zyrtarisht do të bëhet shteti i 29-të anëtar i NATO-s. Ceremonia e pranimit zhvillohet në Uashington dhe pas anëtarësimit të Malit të Zi, i gjithë rajoni i Detit Adriatik do të jetë nën “ombrellën” e Aleancës Veri-Atlantike.

 

Në ceremoni do të marrë pjesë edhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme