Me një modifikim të vogël, Porsche 911 arrin rekord në pistë (Video)

Pistën në Nurburgring të Gjermanisë, Porsche 911 e ka kaluar për 12 sekonda më shpejtë se paraardhëset – pasi i janë shtuar veç 25 kuajfuqi.

 

Kjo ka mjaftuar që super-makina të kalonte shtatë minuta e 12.3 sekonda – prej fillimit deri në fund të shtegut – gjë që nuk është e shpeshtë në botën e automobilizmit, transmeton Telegrafi.

Makina 4.0-litra e që ka 500 kuajfuqi, gjithmonë është shquar për qëndrueshmërinë dhe aftësinë për lëvizje të shpejtë, por kjo kalon rekordet e mëparshme.

Në të njëjtën kohë, pritet që modeli 911 të hyjë në garë edhe më vetura tjera që janë të së njëjtës kategori.

https://www.youtube.com/watch?v=lvSAPVwHvIY

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme