Menduh Thaçi: Mi jepni 20 deputetë

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi sonte në një tubim në Tetovë ka kërkuar prej shqiptarëve 20 deputet që PDSH-ja të merr legjitimitetin e shqiptarëve, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas TetovaSot, Thaçi ka deklaruar që Gruevski t’i merr jo 63 deputet por 6 milionë deputet, por Thaçi nuk do të tolerojë të ketë vrasje, maltretime apo çfarëdo shkelje të shqiptarëve.

“Jepni PDSH-së 20 deputet dhe Gruevski le ti merr jo 63 po edhe 6 milionë kot e ka, sdo ketë më vrasje tek shqiptarët! u shpreh Menduh Thaçi

Ai gjithashtu edhe sonte u shpreh se do të jetë zv/kryeministri i Maqedonisë nëse PDSH-ja do ti fitojë zgjedhjet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme