Mercedes-Maybach i ri kapet duke u testuar në rrugë

Makina SUV bie në sy për madhësinë, në krahasim me makinat tjera

Kompania gjermane Mercedes, sapo e ka prezantuar modelin GLS SUV që do të rivalizojë me BMW X7, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë me 483 kuaj fuqi, nuk është e vetmja e këtij lloji, pasi së shpejti mund ta shohim edhe një SUV tjetër gjigant, që duket se është gati për prodhim.

Reporterët që merren me makinat e reja, e kanë kapur një Mercedes-Maybah GLS 63 që testohej në rrugë, në trafik të hapur.

Megjithëse ma shtresa më mëdha kamuflashi, vërehet madhësia që ka dhe e dallonte mes makinave të zakonshme. Për dallim prej modelit aktual, mund t’i vërehet vetëm grilli i ri.

Deri më tani, dihet se ky Mercedes-Maybach GLS 63 do t’i ketë 600 kuaj fuqi, ndërsa nuk dihet se kur mund të lansohet.


më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme