Milaim Zeka në”Komiteti Qendror” (Video e plotë)

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës “Komiteti Qendror”, prodhim i Gazetës Express. I ftuar ishte gazetari Milaim Zeka.

 

Në ‘Komiteti Qendror’, të drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, Zeka ka folur për përplasjet e tij me kryetarin e ri të Drenasit, Ramiz Lladrovci. Gazetari ka treguar për akuzat që së fundmi ai dhe Lladrovci po ia drejtojnë njëri-tjetrit.

Zeka ka folur ekskluzivisht rreth shumë proceseve që ndodhën gjatë luftës nga ana e komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tanimë politikanëve të vendit.

Ai ka treguar për raportet e tij me kryetarin e Drenasit dhe me familjen Lladrovci në përgjithësi.

Gazetari ka folur rreth akuzave që po i bëjnë njëri-tjetrit ish-komandantët e UÇK’së dhe ka shpjeguar nëse ato kanë përmbajtje të vërtetë.

Zeka ka treguar për marrëdhëniet e Adem Jasharit me politikanët që sipas gazetarit, thirrën se kanë qenë krah heroit.

Ai ka treguar nëse do të jetë pjesë e skenës politike në të ardhmen.

Më poshtë mund ta ndiqni emisionin e plotë:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme