Milan po e vëzhgon super-lojtarin e Man Utd

AC Milan, po vëzhgon zhvillimet rreth të ardhmes së Diogo Dalot, i cili ende mund të largohet nga Manchester United, pretendon një raport.

Dalot ka qenë në kryefjalë kohët e fundit për shkak të fillimit të tij fantastik të sezonit që e ka parë atë të mbyllë një vend titullari në Manchester United dhe me kombëtaren portugeze, duke shënuar një dygolësh në ndeshjen kundër Republikës Çeke gjatë pushimit ndërkombëtar, përcjell ORAinfo.

Calciomercato po raporton se emri i Dalot mund të jetë në modë në lidhje me tregun e transferimeve duke qenë se kontrata e tij do të skadojë në fund të sezonit, megjithëse Manchester United ka një klauzolë për ta zgjatur atë edhe për një vit.

Dalot e kaloi sezonin 2020-21 në huazim te Milani, gjë që ai vetë e ka pranuar se ishte vendimtar në zhvillimin e tij, një vend ku ai bëri miq dhe kujtime, por raporti përmend se rrugët e tyre mund të kryqëzohen përsëri ndoshta në verën e ardhshme.

Kuqezinjtë po monitorojnë zhvillimet rreth ish-lojtarit të Portos, edhe nëse prioriteti i tyre është për të marrë maksimumin nga Sergino Dest, i cili erdhi në huazim me opsion blerje (të vendosur në 20 milionë euro)./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme