Milot, një e vdekur dhe 5 të plagosur në aksident

Një person ka gjetur vdekjen dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në afërsi të Milotit.

Dy automjete janë përfshirë në aksident në hyrje të Rrugës së Kombit në orët e mëngjesit të së shtunës. Në aksident janë përfshirë mjetet tip Nissan me targa shqiptare dhe një makinë tjetër më targa të Kosovës.

Përplasja ka qenë fatale për një 70-vjeçare, që ka ndërruar jetë, ndërkohë që pesë të plagosurit janë shoqëruar menjëherë drejt spitalit.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e saj. Nga dyshimet paraprake besohet se shkak i aksidentit ka qenë humbja e kontrollit të njërit prej dy mjeteve të përfshirë në përplasje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme