Ministri rus, Lavrov i dërgon mesazh të qartë Serbisë lidhur me luftën

Ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se nuk duhet lejuar një përplasje e re në Ballkan, njofton portali Sakte.net

“Shpresoj se të gjithë e kuptojnë se atë nuk duhet ta lejojmë”, ka deklaruar Lavrov në konferencën e përvitshme në konferencë më gazetarë ku ka shpalosur rezultatet e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë.

Ai, po ashtu, ka deklaruar se forcat e sigurisë së shqiptarëve të Kosovës nuk duhet të jenë të pranishme në pjesën e veriut që ndan Kosovën me Serbinë. Lavrov i ka bërë thirrje BE – së që të zbusë tensionet dhe të ftojë palët të vazhdojnë dialogun./Sakte.net

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme