Mitsubishi sjell makinën elektrike, që me një mbushje i kalon 400 kilometra (Foto)

E shtune, 19 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Makina elektrike eX Concept është modeli që e ka punuar Mitsubishi, e i cili do të arrijë 400 kilometra me vetëm një mbushje.

 

I pajisur me teknologji të lartë, kjo veturë është luksoze dhe komode, ndërsa ka elemente që u përngjajnë makinave të brendeve të njohura, transmeton Telegrafi.

Sistemi i hapjes së dyerve është punuar sikur ai nga Rolls-Royce, derisa pamja në përgjithësi është bazuar te automobilat me shumë stil.

Pjesa e përparme dhe e pasme duken sikur janë të shtypura, ndërsa gjerësia është e bollshme duke ia rritur hapësirën enterierit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme