Modric nuk e mendon pensionimin

Luka Modric, thotë se nuk po mendon për ndonjë thirrje ndërkombëtare për pension përpara ndeshjes së Ligës së Kombeve të Kroacisë me Danimarkën.

Veterani i Real Madridit po kërkon ta kalojë vendin e tij deri në finalet e vitit të ardhshëm në finalet e fundit të mëdha para Katarit 2022, përcjell ORAinfo.

Katër vjet pas arritjes në finale të Rusisë 2018, Modric është ndër burrështetasit më të vjetër të lojës botërore në fushë, në moshën 37-vjeçare, me shumë njerëz që pyesin nëse turneu i këtij viti do të jetë kënga e tij ndërkombëtare.

Por duke folur përpara takimit të tyre në Grupin A1 në Stadion Maksimir, lojtari ka derdhur ujë të ftohtë mbi çdo bisedë të afërt për daljen dhe sugjeroi se çfarëdo vendimi që ai merr ka të ngjarë të presë vitin e ri./ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme