Mogherini bën bashkë krerët e partive politike në vend

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini ka bërë bashkë në një rend gjithë spektrin politik të Kosovës.

Kadri Veseli, Isa Mustafa, Visar Ymeri, Ardian Gjini, Jakup Krasniqi, Sllako Simiq janë përball Moghernit, shefes së Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova dhe bashkëpunëtorë të tjerë.

Liderët e opozitës kanë thënë se do t’i shprehin para Mogherinit qëndrimet kundër mënyrës se si Kosova ka ratifikuar kufirin me Malin e Zi.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme