MOGHERINI: URA DO T’I BASHKOJË TË DY KOMUNITETET NGA VERIU DHE JUGU

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka thënë të shtunën në Mitrovicë se po i sheh punimet që po ecin mirë në urën e lumit Ibër.

“Ura do t’i bashkojë të dy komunitetet nga veriu dhe jugu, nuk është rezultat i alienëve, por njerëzve”, ka thënë ajo.

E pranishme ishte edhe shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. /kp/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme