Mogherini: Lidhjet BE- SHBA më të thella se çdo ndryshim në politikë atje

E mërkurë, 09 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

BE-ja dhe SBHA-ja do të vazhdojnë të punojnë bashkë, shkroi në Twitter përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, në reagimin e saj të parë të rezultateve nga zgjedhjet presidenciale amerikane.

“Lidhjet mes BE-së dhe SHBA-së janë më të thella nga çdo ndryshim në politikë”, shtoi ajo.

“Do të vazhdojmë të punojmë bashkë që ta zbulojmë fuqinë e Evropës”, shtoi Mogherini në komentet për fitoren e republikanit Donald Trump në zgjedhjet në SHBA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme