Moska: S’kemi informata të fshehta për Donald Trumpin apo Hillary Clintonin

Kremlini ka thënë sot se nuk posedon informata të fshehta për presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, apo rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton, duke thënë se dosja e pabazë e publikuar në mediat amerikane është e sajuar dhe e krejtësisht e pakuptimtë.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë për media, zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka thënë se doja është shpikje e bërë për t’i dëmtuar edhe më tej marrëdhëniet SHBA-Rusi, transmeton Express.

Dosido, dje në mbrëmje, dy zyrtarë amerikanë thanë se shefat e katër agjencive amerikane të inteligjencës i kishin dorëzuar javën e shkuar Trumpit dokumente të fshehta, në të cilat përfshiheshin pohime se operativat e inteligjencës ruse posedonin informata të fshehta rreth tij.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme