MPJ e Kosovës angazhon avokat për rastin e Hilmi Kelmendit

E martë 01 Nëntor 2016 – Sakte.net

Gjykata e Beogradit ka shqiptuar 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e dytë, kosovarin Hilmi Kelmendi.

Lajmin për Klan Kosova, e konfirmoi Bashmir Xhemaj, shef i kabinetit të ministrit të Punëve të Jashtme.

Ai po ashtu tha se tashmë për trajtuar rastin e Hilmi Kelmendit i cili është arrestuar në mesnatën e së premtes dhe të shtunës kjo ministri ka angazhuar dhe një ekip avokatësh.

Angazhimi i ekipit të avokatëve bëhet për të ndihmuar jo vetëm Hilmi Kelmendin por edhe të gjithë vëllezërve tanë të cilët arrestohen në një mënyrë të tillë, përfundoi Xhemaj, njofton Klan Kosova.

11

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme