Mustafa nuk udhëton për në Rio

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka anuluar udhëtimin në Rio dhe pjesëmarrjen në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike, raporton KTV.

KTV raporton se në Rio nuk do të udhëtojë as Ministri i Sportit, Kujtim Shala, duke lënë presidentin Hashim Thaçi të vetmin përfaqësues të shtetit në ceremoninë hapëse të Olimpiadës.

Anulimi i kryeministrit Mustafa lidhet kryesisht me zhvillimet rreth demarkacionit, merr vesh KTV.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë