Ndërpritet treni ekspres Beograd – Shkup – Selanik

Nga 4 shtatori, trenat ekspres drejt Beogradit dhe Selanikit nuk do të jenë në shfrytëzim nga hekurudha e Shkupit, pasi që është shpallur një ndalesë e pacaktuar kohore, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Treni”Hellas express” nuk do të jetë i disponueshëm deri në dhjetor të këtij viti, ndërkaq tash e një kohë të gjatë, nuk është lëviz as ekspresi hungarez i linjës Shkup – Beograd – Shkup.

Për shkak të ndërtimeve në hekurudhën Nish – Preshevë, hekurudhat e Serbisë e kanë kufizuar lëvizjen në jug të vendit, që ka shkaktuar implikime të drejpërdrejta në hekurudhat e Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme