Ndërron jetë aktori i ‘Harry Potter’

Aktori i njohur britanik, Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare nga kanceri në pankreas.

Ylli i kinematografisë, i nominuar 2 herë për çmimin Oscar, u bë i njohur veçanërisht për rolin e tij emblematik në filmin ‘Njeriu Elefant’ dhe fitoi zemrat e miliona shikuesve për rolet e tij në ‘Harry Potter’ dhe ‘Mbreti i unazave’.

Hurt, i cili ka interpretuar më tepër se 120 role në karrierën e tij të gjatë 60-vjeçare, ishte nderuar me titullin e nderit “Sir” nga Mbretëresha Elizabeth II, në vitin 2015.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme