Ndihmësi i Shefit të Shtabit të Përgjithshëm e pranon përfshirjen në grusht shtet. Ja gjendja e tij aktuale

Ndihmësi i Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Presidentit të Turqisë, koloneli Levent Turkkan, ka pranuar para prokurorisë së është pjesë e organizatës FETO, e cila është shpallur nga ana e qeverisë turke si organizatë terroriste. Ai ka pranuar se goditja ka qenë e planifikuar, si dhe sipas deklarimit të tij Hulusi Akkar duke refuzuar të bëhet pjesë e kësaj tentative, ka luajtur një rol të rëndësishëm në dështimin e grusht shtetit./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme