Në Vlorë reshjet shkaktojnë problematike në shtëpi dhe në rrugë

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit për shkak të intensitetit të lartë të reshjeve të shiut situata në disa prej akseve kryesore rrugore të qytetit është shfaqur tejet problematike.

Disa prej tyre kanë notuar nën ujë duke krijuar vështirësi në qarkullim.

Situata shfaqet problematike edhe pranë kishës Ortodokse dhe bibliotekës së Vlorës një prej zonave më problematike ndër vite.

Lagja Rilindja mbetet më problematikja nga të gjitha, pasi ka shtëpi që janë prej orësh nën ujë.

Situatë problematike shfaqet edhe në në disa prej lagjeve të thera të qytetit.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme