Nëse i bëni këto gjëra në FB, njerëzve s’do t’ju pëlqeni

Ka shumë mënyra për t’i larguar njerëzit nga vetja dhe shumica prej tyre nuk duan shumë përpjekje.

Krejt çka duhet është që dikush t’ia hedh një sy aktivitetit tuaj në rrjetet sociale dhe kjo mund t’i bëjë njerëzit të duan apo të mos duan të kalojnë kohë me ju.

Lexoni më poshtë për të parë nëse jeni person që të tjerët duan t’i shmangen:

Shumë postime në Facebok

Nëse publikoni shumë fotografi në Facebook, sipas një studimi mund t’i bëni njerëzit të mos ju pëlqejnë juve. Nëse publikoni shumë fotografi tuajat, të familjarëve e të miqve tuaj, kjo mund të ndikojë keq në lidhjet tuaja me njerëzit.

Nëse keni shumë ose pak miq në Facebook

Sipas një studimi, njerëzit nuk i preferojnë shumë ata që kanë pak, ose shumë miq në FFacebook. Numri i parapëlqyer është rreth 300 miq në këtë rrjet social.

Nëse i fshihni emocionet

Studimet tregojnë se nëse i lejoni ndjenjat tuaja të vërteta që të shpërthejnë, është një strategji e mirë që t’i bëni njerëzit t’ju pëlqejnë, se sa kur i fshihni ndjenjat.

Nëse s’keni sens humori

Në rast se jeni në kërkim të miqve të rinj, sensi i humorit është i domosdoshëm. Sidomos për njerëzit që punojnë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme