Netanyahu, politikani i parë që e ka ftuar Trump pas zgjedhjes president

Presidenti i sapo zgjedhur amerikan, Donald Trump, e ka ftuar kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, për takim në SHBA sa më shpejt që të jetë e mundur.

Trump është duke kërkuar të mbledhë aleatë ndërkombëtarë, pas fitores në zgjedhjet presidenciale të martën në SHBA, të cilën pak njerëz e kishin parashikuar, transmeton Express.

Zyra e kryeministrit të Izraelit ka thënë se dy liderët kanë folur përmes telefonit pak pas fitores tronditëse të Trump.

“Kryeministri Netanyahu e uroi presidentin e sapo zgjedhur Donald Trump, për fitoren dhe i tregoi se SHBA-ja nuk ka aleatë më të mirë se Izraelin,” thuhet në komunikatën e zyrës së kryeministrit izraelit.

“Presidenti i sapo zgjedhur Trump e ka ftuar në takim në SHBA kryeministrin Netanyahu sa më shpejt që të jetë e mundur,” thuhet në komunikatë

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme