Nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

Fushata zgjedore që fillon sot do të vazhdojë deri më 17 maj.

Në katër komunat veriore të Kosovës, sot do të nis fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme, të cilat do të mbahen më 19 maj.

Fushata zgjedhore do të nisë sot dhe do të vazhdojë deri më 17 maj.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore pas dorëheqjes së kryetarëve atje shkaku i taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia, raporton “Telegrafi”.

Të drejtë vote në Mitrovicën veriore kanë 22,242 persona; në Leposaviq 18,390 persona në Zveçan 9,276 persona dhe në Zubin Potok 8,612 persona.

KQZ ka angazhuar 670 komisionarë për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave në veri.

Komisionarët do të angazhohen në 44 qendra të votimit në gjithsej 87 vendvotime.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme