Nis prodhimi i limituar i tabletit iPad Pro

Para disa ditësh, Apple prezantoi prodhimet e reja, të cilat përfshijnë iPad-in 9.7 inç, iPhone SE 128 GB, si dhe opsionin e ri të ngjyrës për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

Megjithatë, kompania nga Kupertino ende nuk ka publikuar modelet e reja iPad, prezantimi i të cilave pritet gjatë prillit, transmeton KosovaPress.

Raportet flasin se iPad Pro i ri 10.5 inç ka hyrë në fazën e prodhimit të kufizuar dhe se në shitje do të gjendet kah fundi i muajit të ardhshëm.

Tableti, së pari, në shitje do të gjendet në Amerikë dhe vendet tjera të përzgjedhura, derisa shitja globale do të vijë pas shtimit të prodhimit të pajisjes.

iPad Pro do të jetë model nga segmenti premium, do të ketë procesor Apple A10X dhe harduer të brendshëm të përditësuar.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme