NISMA deklarohet përfundimisht për demarkacionin

NISMA Socialdemokrate ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë, ku u bisedua për zhvillimet aktuale politike në vend.

Në mbledhjen e sotme me theks të veçantë u diskutua për Aneks -marrëveshjen mes dy vendeve për Demrakacionin, e cila i hap dyert ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, si një ndër kushtet e fundit të BE-së për liberalizimine vizave.

Kryetari Limaj tha se është momenti i fundit për t’i dhënë epilog kësaj çështje, përmes votimit të saj në Parlament.

Kryesia Qëndrore i dha përkrahje kësaj iniciative duke marrë vendim për të votuar pro ratifikimit të marrëveshjes në seancën e nesërme të Kuvendit.

Nesër në seancën e jashtëzakonshme ku do të votohet projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi, deputetët e NISMËS Socialdemokrate do të votojnë pro këtij projektligji.

NISMA Socialdemokrate kërkon nga të gjithë deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës të votojnë pro, në mënyrë që të ratifikohet ky projektligj, i cili është në interes të vendit dhe qytetarëve të Republikës së Kosovës.

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme