Nokia 3310, telefoni më i dashur në botë, rikthehet në treg

Nokia do ta rikthejë në treg telefonin 3310, i cili mbase është telefoni më i dashur dhe më i besueshëm në histori.

Nokia 3310 për herë të parë u publikua në vitin 2000 dhe në shumë mënyra nisi epokën moderne të telefonave mobil, transmeton Express.

Personifikimi i ri i Nokias së vjetër 3310 do të shitet për vetëm 59 euro.

Ky telefon do të publikohet në Kongresin Botëror të Mobilit në fundit të këtij muaji, sipas zbuluesit Evan Blass, i cili i parë e ka bërë të ditur këtë lajm./Gazeta Express/