Nuk ka më ndjekje me vetura, policia prezanton pajisjen e re [VIDEO]

E martë, 08 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Ndjekjet me shpejtësi të lartë të veturave nga policia jo rrallëherë kanë shkaktuar viktima të pafajshme, vetëm në SHBA qindra njerëz vdesin si e pasojë aksidenteve të shkaktuara nga ndjekjet në shpejtësi të lartë.

 

Për këtë arsye, kompania “Stock Enterprises” pas shumë studimeve të bëra ka krijuar pajisjen e quajtur “Grappler Police Bumper”, e cila është një rrjetë e cila vendoset përballë veturës së policisë dhe arrin të bllokojë rrotat e veturës së arratisur, transmeton Express. Pas testimeve të bëra është parë se kjo pajisje mund t’i japë fund ndjekjeve me pasoja minimale për njerëzit dhe ambientin përreth.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme