Benz Mercedes tërheq nga tregu modelin e ri E-Class

E martë, 08 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Mercedesi njofton se ka tërhequr nga tregu veturat e reja E-Class, më saktësisht modeli E300.

Problemi është te instalimi elektrik, pasi nëse ulet dikush apo vendoset diçka me peshë të konsiderueshme në ulëset e pasme, atëherë vetura ndalet, nuk vazhdon të punojë.

Tërheqja përfshin 6,858 Sedana E300 dhe E300 4MATIC, sipas rregullatorit amerikan të trafikut NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration).

Tërheqja është bërë vetëm në veturat që janë prodhuar nga 10 dhjetori, 2015 deri më 30 qershor, 2016.

NHTSA thotë se tërheqja është bërë për shkak të, potencialisht, dëmtimit të pompës së karburantit gjatë instalimit elektrik nën ulësen e pasme.

Sipas “Car & Driver”, prej se është bërë instalimi elektrik nën ulëset e pasme, nëse bëhet ndonjë presion mbi këtë ulëse mund të ndalë pompën e karburantit, sensorin e tankut të karburantit dhe matësin e karburantit-ose të gjitha përnjëherë-dhe nga kjo mund të shkaktohet edhe ndalja e motorit.

Pra, nëse uleni në ulëset e pasme të Mercedes E300 Sedan dhe E300 4MATIC Sedan, mund t’i fikni ato funksione

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme