OKB të mërkurën shqyrton raportin për Kosovën

E hëne 14 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Me 16 nëntor Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara diskuton raportin e rregullt për Kosovën.

Gjatë kësaj seance ambasadorët e Këshillit të Sigurimit në debatet e tyre do të përqendrohen mbi zhvillimet e fundit në Kosovës sidomos rreth ngecjes së procesit të dialogut të Brukselit mes Kosovës dhe Serbisë.

Aty do të flitet edhe për demarkacionin, krizën dhe paralizimin e institucioneve kosovare si dhe funksionalizimin e Gjykatës Speciale.

Zahir Tanin do të flasë për zhvillimet kryesore si përfaqësues i sekretarit të përgjithshëm, dhe shef i UNMIKut.
Kosovën në këtë mbledhje e përfaqëson ambasadorja Vlora Çitaku.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme