Opozita kërkon riformatim dhe përfaqësim në dialogun e Brukselit

Opozita nuk ka arritur t’i mbledhë 41 nënshkrimet e nevojshme për thirrjen e një seance të jashtëzakonshme për të diskutuar rreth dialogut me Serbinë, shkruna sot Koha Ditore.

Kjo iniciativë erdhi pak orë para takimit në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, ku palët e kanë ngritur nivelin e përfaqësimit, duke u prezantuar edhe me presidentë. Në mungesë të seancës, shefat e grupeve parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës kanë mbajtur një konferencë për media, prej ku është kërkuar ndërprerja e dialogut me Serbinë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme