Qeveria i ka harruar misionet në Greqi, Izrael e Sllovaki

Ka gati një vit prej kur shefja e misionit diplomatik të Greqisë në Prishtinë, Konstantina Athanassiadou, e ka deklaruar pritjen e shtetit që përfaqëson që Kosova të hapë një zyrë ndërlidhëse ekonomike në Athinë. Zyra nuk është hapur akoma, shkruan sot Koha Ditore.

Pritja ishte reflektim mbi kërkesën që, për të njëjtën çështje, e kanë shtruar prej katër vitesh autoritetet kosovare gjatë takimeve dypalëshe. Prishtina zyrtare u kishte adresuar kërkesa edhe në formë të shkruar. Përpos në Greqi, të tilla kishte nisur edhe në Izrael dhe në Sllovaki.

 

Koha.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme