Pacolli: Agim Bahtiri s’ka faj për murin në Veri, përgjegjës është Qeveria

Behxhet Pacolli ka thënë se çdo tentativë për të adresuar përgjegjësinë e ndërtimit të murit në Mitrovicë drejt Agim Bahtirit, është manipulim dhe tendencë për ta larguar përgjegjësinë nga vetja

Ai ka thënë se përgjegjës për atë mur, janë Qeveria e Kosovës dhe institucionet qendrore, duke shtuar se këto institucione duhet që sa më parë të marrin masa për rrënimin e murit.

Statusi i plotë:

Muri në Mitrovicë…

Çdo tentativë për të adresuar përgjegjësinë e ndërtimit të murit në Mitrovicë, drejt Agim Bahtirit, është manipulim dhe tendencë për ta larguar përgjegjësinë nga vetja.

Të gjithë e dinë se çfar kompetenca ka kryetari i komunës dhe është qyqarllêk të hidhet faji duke tentuar që të lirohen nga pêrgjegjësitë.

Përgjegjës për atë mur janë Qeveria e Kosovës dhe institucionet qendrore.

Këto institucione janë përgjegjëse dhe sa më parë duhet të ndërmarrin masa për rrënimin e murit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme