Pajisja e përgjimit, ministria e Jashtme izraelite nis verifikimet

Një 50-vjeçar izraelit u arrestua në aeroportin e Rinasi në Shqipëri pasi iu gjet një pajisje përgjuese.

Autoritetet lokale e kanë sekuestruar pajisjen për të kontrolluar nëse është përdorur ilegalisht.

Ministria e Jashtme e Izraelit e ka konfirmuar këtë ngjarje, ka raportuar jerusalemonline.com. Policia lokale arrestoi të dyshuarin tek aeroporti internacional “Rinas”, pak para se ky person të nisej nga Shqipëria. Atij iu kërkua të dorëzojë pajisjen dhe është marrë në pyetje në praninë e një përkthyesi.

Më vonë u raportua se ekspertët lokalë po kontrollojnë pajisjen për të zbuluar nëse kjo pajisje ishte përdorur për përgjime apo ndonjë veprimtari tjetër të jashtligjshme./LAPSI

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme