Partia e Gëzim Kelmendit dënon sulmin në Munih, e quan akt terrorist

Partia Fjala ka dënuar fuqishëm sulmin siç e quajnë ata terrorist, e që ndodhi sot në Munih të Gjermanisë, ku humbën jetën të paktën 9 persona dhe disa të tjerë u lënduan.
“Vrasja e qytetarëve të pafajshëm është dëshmi se terroristët dhe terrorizmi nuk zgjedhin, vend, popull, fe dhe racë”, thuhet në reagimin e partisë Fjala.

Ky subjekt thotë se popullit gjerman i shpreh ngushëllimet e sinqerta për humbjen e jetërave të qytetarëve të pafajshëm.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme